پاسخ‌های ترا اسپید

با سوال شما آغاز می‌کنیم

جستجو از طریق پاسخدهی به سوالات

برای یافتن پاسخ، ابتدا یک شاخه اصلی را انتخاب کنید و سپس زیر شاخه مورد نظر را انتخاب کنید تا پاسخ سوال شما در زیر آن نمایش داده شود. اگر شما نتوانستید پاسخ سوالتان را پیدا کنید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوال من...

وارد جزئیات می‌شویم:

جستجو از طریق نقشه سایت

مانند سایر سات‌های مورد علاقه خود دوست دارید که از طریق نقشه سایت جستجو کنید؟ مشکلی نیست. می‌توانید از نقشه سایت "پاسخ‌های ترا اسپید" برای یافتن پاسخ سوال خود استفاده کنید.

چگونگی استفاده از دیدکلی/مرکز دهکده/نقشه

beginner


این دیدکلی دهکده و یا دید منابع است. مزارع و معادن شما اینجا هستند. می توانید سطح آنها را ارتقاء دهید تا تولید شما افزایش یابد. در حال حاضر (در ابتدای بازی) هیچ مزرعه و یا معدنی ارتقاء نیافته است (سطح همه 0 می باشد) بنابراین حداقل تولید را دارند. با پیشرفت در بازی نیاز خواهید داشت آنها را ارتقاء دهید تا تولید منابع شما افزایش یابد و سریعتر قادر به انجام کارهای دیگر باشید. قبل از اینکه شروع کنیم بهتر است دیدکلی دهکده را مروری کنیم.


جعبۀ 1: در اینجا برای شما نشان داده می شود که چقدر منابع در دهکدۀ خود دارید و انبار های شما چقدر ظرفیت دارند (چقدر قادر به ذخیرۀ منابع می باشید). نمی توانید بیش از ظرفیت انبارهای خود منابع داشته باشید و توصیه نمی شود منتظر پر شدن آنها بمانید زیرا امکان دارد انبار سرریز کرده و منابع شما هدر رود. خط زیر هر منبع در صورتی که احتمال سرریز باشد قرمز خواهد شد ولی الان چون در هیچ منبعی این مشکل نمی باشد در عکس بالا رنگ آن سبز است. در آخر عکس گندمی می باشد که روی آن ضربدر قرمز رنگی کشیده شده است. این قسمت برای شما مصرف گندم را در دهکده نمایش می دهد. در یک طرف برای شما مقدار تولیدی شما (گندم) نمایش داده می شود و در طرف دیگر مقدار مصرفی جمعیت+لشکریان نمایش داده می شود که اگر آنها را از هم کم کنید تولید در ساعت شما برای گندم مشخص می شود. جمعیت و لشکریان گندم مصرف می کنند این یعنی امکان دارد شما 12 واحد در ساعت گندم تولید کنید ولی به خاطر اینکه 2 نفر جمعیت دارید تولید در ساعت برای شما 10 نمایش داده شود چون 2 واحد از طرف جمعیت مصرف می شود.

جعبۀ 2: این دیدکلی از مزارع و معادن شما می باشد. با پیشرفت دهکده شما نیاز خواهید داشت که این منابع را نیز ارتقاء دهید. به یاد داشته باشید که منابع تنها راه بدست آوردن لشکر و قدرت در این بازی می باشد و هیچ کسی قادر به بازی بدون آنها نیست. در ترا اسپید 4 نوع منبع وجود دارد: گندم، آهن، چوب و خشت. همۀ آنها مهم هستند ولی گندم موردی می باشد که باید همیشه از آن داشته باشید زیرا هر قدر تولید منبع شما بیشتر باشد می توانید لشکر بزرگتری نیز داشته باشید. همچنین برخی از منابع برای نژادها مهمتر از بقیه می باشد. برای مثال گولیان ها بیشتر به خشت نیاز دارند و رومیانی ها بیشتر به آهن و تهمتن ها بیشتر به چوب.

جعبۀ 3: در این جعبه برای شما مقدار منابعی که در هر ساعت در دهکدۀ شما تولید می شود نمایش داده می شود. با ارتقاء مزارع و معادن تولید شما نیز بیشتر خواهد شد.

جعبۀ 4: در این بخش برای شما تعداد لشکریان موجود در دهکده نمایش داده می شود. چون شما هنوز بازی را تازه شروع کرده اید تنها قهرمان دارید.

beginner

ایم مرکز دهکدۀ شما می باشد. در اینجا می توانید ساختمان های خود را بنا کنید و تحقیقاتی برای قدرتمندتر شدن لشکریان خود انجام دهید و یا سرباز تربیت کنید. همانطور که می بینید یک ساختمان در حال حاضر موجود است. این ساختمان اصلی شما می باشد. می تواند گفت ساختمان اصلی مهمترین ساختمان شما می باشد زیرا برای ساخت ساختمان های دیگر به آن نیاز خواهید داشت. همانطور که در عکس می بینید در دهکدۀ دایره هایی می باشد، اینها محل احداث ساختمان هستند. ولی جاهای دیگری نیز برای احداث ساختمان های مخصوص نیز می باشد که با دایره مشخص نشده اند.

1.(قرمز): در کنار رودی که دور دهکده را گرفته است می توانید برای دهکدۀ خود دیوار بسازید تا راحتتر بتوانید از دهکدۀ خود دفاع کنید. نوع دیوار هر نژاد متفاوت است و قدرتی که برای دفاع می دهند نیز فرق می کند.

2.(نارنجی): در اینجا می توانید اردوگاه خود را بنا کنید. از آن می توانید برای لشکرکشی و یا انتخاب هدف برای منجنیق های خود استفاده کنید. هر قدر سطح اردوگاه بالا باشد می توانید هدف های بیشتری برای منجنیق های خود انتخاب کنید. برای ساخت سربازخانه و چند ساختمان دیگر نیز به اردوگاه نیاز دارید پس می توان گفت بدون آن قادر به بازی نخواهید بود.

map

این نقشۀ شما می باشید که در طول بازی با آن کار خواهید کرد. در مرکز نقشه دهکده ای که با مربع زرد رنگ مشخص شده است دهکدۀ شما می باشد. دهکده های دیگر همسایگان شما می باشند.. دهکده هایی که با شما هم اتحاد هستند با مربع آبی نمایش داده می شوند. دهکدۀ بازیکنانی که اتحاد آنها با اتحاد شما متحد می باشد با مربع سبز نمایش داده خواهد شد. و دهکده هایی که دور آنها مربع سبز کمرنگ می باشد متعلق به بازیکنانی می باشد که اتحاد آنها با اتحاد شما قرارداد آتش بس (NAP) دارد. اگر ماوس را بر روی دهکده ای ببرید جزئیاتی در مورد آن دهکده برای شما نمایش داده خواهد شد. نام بازیکن، نام دهکده، جمعیت دهکده و اتحاد بازیکن. اگر روی دهکده ای کلیک کنید صفحه ای با امکانات بیشتری برای شما باز خواهد شد و از آن صفحه می توانید برای حمله و یا ارسال تاجر (منابع) به آن دهکده استفاده کنید.

دایرۀ قرمز رنگی که با عدد 1 مشخص شده است آبادی نام دارد. اگر بر روی آن کلیک کنید مانند دهکدۀ معمولی برای شما اطلاعاتی در مورد آن نمایش داده خواهد شد و برای شما نشان داده خواهد شد که چند حیوان وحشی در آن می باشد و می توانید آن را برای بدست آوردن منابع غارت کنید. اگر در بازی عمارت قهرمان ساخته و سطح آن را به 10 برسانید می توانید یک آبادی برای دهکدۀ خود تسخیر کنید تا تولید منبعی کع از آن نوع آبادی می باشد در دهکده افزایش یابد. ولی اینکار را حداقل بعد از 1 هفته بازی می توانید انجام دهید.

دایرۀ قرمز رنگی که با شمارۀ 2 نمایش داده شده است برای وارد کردن مختصات می باشد. می توانید مختصات منطقی که می خواهید در نقشه برای شما نمایش داده شود را در آنها وارد کرده و تایید را کلیک کنید تا آن منطقه برای شما در نقشه بارگذاری شود.

راهنمایی: اطلاعات بیشتر در مورد نقشه را می توانید در اینجا پیدا کنید.


آیا ترجمه خوب و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ سوال شما رضایت بخش بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ ساده و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر