پاسخ‌های ترا اسپید

با سوال شما آغاز می‌کنیم

جستجو از طریق پاسخدهی به سوالات

برای یافتن پاسخ، ابتدا یک شاخه اصلی را انتخاب کنید و سپس زیر شاخه مورد نظر را انتخاب کنید تا پاسخ سوال شما در زیر آن نمایش داده شود. اگر شما نتوانستید پاسخ سوالتان را پیدا کنید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوال من...

وارد جزئیات می‌شویم:

جستجو از طریق نقشه سایت

مانند سایر سات‌های مورد علاقه خود دوست دارید که از طریق نقشه سایت جستجو کنید؟ مشکلی نیست. می‌توانید از نقشه سایت "پاسخ‌های ترا اسپید" برای یافتن پاسخ سوال خود استفاده کنید.

ساختمان - شگفتی جهان

Wonder of the World

پیش نیازها: محدود به ناتارها, حداقل نسخه ترا اسپید: 2.5

 

شگفتی جهان چیست؟

 

شگفتی جهان همانطور که از نامش مشخص است ساختمان باشکوه و زیبایی می باشد. برای برنده شدن در بازی باید این ساختمان ساخته شود. برای ساخت هر سطح این ساختمان به صدها هزار (حتی میلیون ها) منابع نیاز دارد. برای نمایش اطلاعات مخصوص به هر سطح و منابع مورد نیاز در هر سطح به جدول های زیر توجه کنید. همانطور که می بینید یک بازیکن به تنهایی قادر به ساخت این ساختمان نمی باشد. حتی ساخت آن برای تنها یک اتحاد نیز کاری بسیار دشوار می باشد. دلیل آن تنها مقدار منابع مورد نیاز برای ساخت آن نمی باشد و بلکه نیروی مورد نیاز برای دفاع از آن نیز اشت.

دهکدۀ شگفتی جهان

 

در پایان بازی 14 دهکدۀ ناتار در نقشه ظاهر خواهد شد. تنها 13 عدد از انها برای ساخت شگفتی جهان می باشد، برای اینکه دهکدۀ چهارم پایتخت ناتارها می باشد. این 13 دهکدۀ شگفتی جهان بصورت شانسی در نقشه پراکنده خواهد شد (البته سیستم طوری ساخته شده است که طریقۀ پخش آنها به صورت عادلانه باشد). قادر به تسخیر هر کدام از این دهکده ها برای ساخت شگفتی جهان می باشید. دهکدۀ 14 (پایتخت ناتارها) در خانۀ (400|400) ظاهر خواهد شد مگر اینکه بازیکنی در آن مختصات دهکده ای ساخته باشد، در اینصورت این دهکده نزدیک به این مختصات ظاهر خواهد شد.

اطلاعات اضافی دیگر در مورد دهکدۀ شگفتی جهان

 

هیچیک از این 13 دهکده دارای دیوار، اقامتگاه و یا قصر نمی باشد. این برای تسخیر دهکدۀ شگفتی جهان بسیار مهم می باشد زیرا منابع و زمان زیادی در صورت ارسال منجنیق و یا دژکوب به این دهکده برای تخریب دیوار، اقامتگاه و یا قصر هدر می شود.

قادر به استفاده از طلا در دهکدۀ شگفتی جهان نمی باشید. قادر به "تعدیل منابع" و "ساخت سریع" نمی باشید. به هر حال قادر به ساخت همزمان (به نوبت گزاری ساخت سطح دیگر) می باشید. این در اواخر بازی بسیار مهم می باشد. اگر زمانی که سطح شگفتی جهان 98 می باشد منجنیق ها انبار بزرگ را هدف گرفته باشند تخریب آنها هیچ تاثیری نخواهد داشت زیرا امکان دارد سطح 99 و 100 برای ساخت نوبت گزاری شده باشند (در حال ساخت باشند).

بعد از رساندن شگفتی جهان به سطح 1 قادر به انتخاب نام برای آن می باشید. در انتخاب نام دقت کنید. بعد از رسیدن به سطح 11 دیگر قادر به تغییر نام آن نخواهید بود.

(زمان ساخت و ارتقاء ساختمان نیز نصف زمان عادی در دهکدۀ ناتارها می باشد).دهکدۀ نقشه های ساخت ناتارها (آبادی ناتارها)

 

دهکدۀ نقشۀ ساخت ناتارها که با نام آبادی ناتارها نیز شناخته می شوند محلی می باشد که ناتارها در آنجا نقشه های ساخت شگفتی جهان را نگهداری می کنند. ای دهکده ها (آنها دهکده می باشند نه آبادی) بعد از 1 الی 2 هفته از آمدن دهکدۀ ناتارها مخصوص شگفتی جهان در نقشه ظاهر خواهند شد. این دهکده ها همانند دهکدۀ شگفتی جهان بطور شانسی در نقشه پخش خواهند شد ولی برای هر منطقه مقدار مساوی داده خواهد شد تا پخش آنها عادلانه باشد. مقدار نیروی دفاعی موجود در دهکدۀ نقشه های ساخت دقیقاً برابر مقدار نیروی موجود در دهکده های شگفتی جهان خواهد بود.

پیام عمومی برای همۀ بازیکنان ارسال خواهد شد که در هنگام لاگین آمدن نقشه ها را اطلاع خواهد داد. اینکار برای دهکدۀ شگفتی جهان نیز انجام خواهد شد.

چرا نقشۀ ساخت شگفتی جهان مهم است؟

 

این نقشه های برای شروع ساخت شگفتی جهان نیاز می باشد. بازیکنی که دارای دهکدۀ شگفتی جهان می باشد باید اول نقشه ای برای شروع ساخت داشته باشد. یک نقشۀ ساخت اجازۀ ارتقاء شگفتی جهان را از سطح 0 تا 49 را به دارندۀ شگفتی جهان خواهد داد. برای اینکه صاحب دهکدۀ شگفتی جهان قادر به ادامۀ ساخت ساختمنا از سطح 50 تا 100 باشد بازی بازیکن دیگرنی نیز در اتحاد دارای نقشۀ دومی باشد. این بازیکن می تواند هر بازیکنی در اتحاد به جز خود صاحب دهکدۀ شگفتی جهان باشد.

چگونه قادر به تسخیر نقشۀ شگفتی جهان از دهکدۀ ناتارها و یا بازیکن دیگر که آن را دارد می باشم؟

 

برای اینکه قادر به تسخیر نقشۀ ساخت شگفتی جهان از دهکدۀ ناتارها و یا بازیکن دیگر باشید، باید فرمول ساده ای به شرح زیر را انجام دهید:

  1. بازیکنی که می خواهد نقشه را تسخیر کند باید دارای خزانۀ سطح 10 در دهکده ای باشد که از آن حمله می کند.
  2. خزانۀ دهکده ای که نقشه در آن می باشد (چه ناتار و چه بازیکن دیگر باشد) باید تخریب شود تا قادر به تسخیر نقشه باشید.
  3. قهرمان نیز باید در حمله شرکت کند و باید در جنگ زنده بماند زیرا بعد از تخریب خزانۀ دشمن تنها قهرمان قادر به حمل نقشه می باشد.

 

این ترتیب را چند نفره نیر می توانید انجام دهید. برای مثال بازیکنی لشکریان دهکدۀ مورد نظر را از بین ببرد و بازیکن دیگری خزانه را تخیرب کند و بازیکن سوم از دهکده ای که دارای خزانۀ سطح 10 می باشد نیرویی برای تسخیر نقشه ارسال کند و یا همۀ کارها را می تواند یک بازیکن به تنهایی انجام دهد.

خصوصیات مربطو به هر سطح را می توانید اینجا پیدا کنید.
برای نمایش جدول کامل زمان های ساخت اینجا کلیک کنید. برای سرور اسپید اینجا کلیک کنید.


آیا ترجمه خوب و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ سوال شما رضایت بخش بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ ساده و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر