پاسخ‌های ترا اسپید

با سوال شما آغاز می‌کنیم

جستجو از طریق پاسخدهی به سوالات

برای یافتن پاسخ، ابتدا یک شاخه اصلی را انتخاب کنید و سپس زیر شاخه مورد نظر را انتخاب کنید تا پاسخ سوال شما در زیر آن نمایش داده شود. اگر شما نتوانستید پاسخ سوالتان را پیدا کنید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوال من...

وارد جزئیات می‌شویم:

جستجو از طریق نقشه سایت

مانند سایر سات‌های مورد علاقه خود دوست دارید که از طریق نقشه سایت جستجو کنید؟ مشکلی نیست. می‌توانید از نقشه سایت "پاسخ‌های ترا اسپید" برای یافتن پاسخ سوال خود استفاده کنید.

فارم شدن

هنگام فارم شدن باید چه کارهایی انجام دهم؟
فارم شدن یعنی یک و یا چند بازی در طول شبانه روز به صورت مداوم به شما حمله کرده و اجازۀ رشد به شما را ندهند.

اطلاعات ابتدایی

بهترین دفاع: مخفیگاه و اگر نژاد اکانت شما گولیان باشد قادر به ترکیب آن با تله ساز نیز می باشید.
بسیار ارزان قیمت و هر بازیکنی قادر به ساخت آن می باشد. از منابع شما حفاظت می کند. حتی باید زمانی که فارم نیستید آن را بسازید.
همیشه مخفیگاه را در بالاترین سطحی که نیاز دارید نگه دارید. سرریز باید اتفاق نیفتد تا دیگران قادر به غارت منابع شما نباشند.

اگر نژاد بازیکنی که به شما حمله می کند تهمتن باشد مطمئن شوید که به اندازۀ 4/5 ظرفیت مخفیگاه منابع دارید زیرا این نژاد قادر به غارت 1/5 منابع داخل مخفیگاه نیز می باشد (هر مقداری بیشتر از 4/5). در ترا اسپید کلاسیک ویرایش 2.5 این مقدار برابر 1/3 می باشد و باید به ظرفیت 2/3 مخفیگاه منابع نگهداری کنید).

بازار
اگر لشکریان مهاجم بعد از غارت انبار و انبار غذا هنوز قادر به غارت منابع بیشتر باشند، قادر به غارت منابع پیشنهاد داده شده از طرف شما در بازار نیز خواهند بود.

جنبه های روانی

دانستن چگونگی بازی مهم می باشد ولی مهارت در سیاست و دیپلوماسی نیز به همان اندازه مخصوصاً برای مدافع مهم است.

 • همیشه آرامش خود را حفظ کرده و دوستانه برخورد کنید!
 • داشتن دوست در میان همسایگان می تواند کمک بزرگی برای شما باشد
 • از خود به صورت خلاقانه دفاع کنید
 • در مورد عواقب احتمالی اعمال خود فکر کنید
 • در صورت باخت بدخلقی نکنید

در ابتدا مهاجم تنها منابع شما را می خواهد. اگر به وی توهین کنید هدف را فراموش کرده و سعی در نابودی شما خواهد کرد.

استراتژی

هدف اصلی هر استراتژی این است که نه تنها مهاجم قادر به بدست آوردن چیزی در حمله نباشد و حتی در صورت حمله به شما خسارت نیز ببیند.

دفاع از منابع

مخفیگاه سلاح اصلی شما می باشد. به اندازه ای سطح آن را بالا ببرید که حتی تهمتن ها قادر به غارت شما در هنگام حمله نباشند.

 • چیزی بسازید
 • منابع خود را به جایی ارسال کنید.

در نظر داشته باشید که مخفیگاه تنها قادر به مخفی کردن 4/5 ظرفیت خود در مقابل حملۀ تهمتن ها می باشد (در ترا اسپید کلاسیک 2.5 این مقدار برابر 2/3 می باشد). اگر مهاجم حتی قادر به غارت مقدار کمی منابع باشد دوباره برای غارت منابع بیشتر بازخواهد گشت.

دفاع از خود

علاوه بر مصرف منابع در صورت امکان می توانید لشکری برای از بین بردن نیروی ارسالی شده برای غارت ایجاد کنید. قادر به استفاده از "شبیه ساز جنگ" برای بدست آوردن اطلاعات لازم برای تعداد نیروی مورد نیاز می باشید.

سیاست و دیپلوماسی

اطلاعات ابتدایی در مورد جنبه های روانی را در یاد داشته باشید. اطلاعات آمده در زیر نیز می توانند جنبه های روانی خوبی باشند:

 • عضویت در اتحاد

  هدف شما عضویت در اتحاد شناخته شده و قدرتمندی می باشد که مهاجم قادر به مقابله با آن نباشد. در بسیاری از مواقع دیده شده است که حتی بازیکن قادر به پس گرفتن منابع از دست دادۀ خود نیز بود ولی در نظر نیز داشته باشید که امکان دارد برخی از بازیکنان تنها بدلیل اینکه در اتحاد مشخصی می باشید به شما حمله کنند.

 • ارتباط مستقیم با مهاجم (فارم کننده)

  موضوع بسیار پیچیده ای می باشد، چرا بخواهد از حمله دست بکشد؟ - دقیقاً!

  تنها یک دلیل وجود دارد: حسن نیت و پیام شما باید به صورت دوستانه و مودبانه باشد تا بازیکن دیگر به شما حمله نکند. در نظر داشته باشید که هر بازیکنی از دیدن کلمۀ "لطفاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاًاً" در هر سطر نامه خوشش نمی آید.

  در آخر باید گفت که هیچ گارانتی در مورد اینکه بازیکن دیگر به شما حمله نخواهد کرد نمی باشد ولی این می تواند کمکی برای شما باشد.

  اگر مطمئن نیستید که قادر به نوشتن نامه ای با تاثیری نمی باشید بطور کلی اینکار را نکنید. امکان دارد مهاجم فکر کند قصد توهین به وی را دارید و تعداد حملات را بیشتر کند..

 • با اتحاد خود تماس بگیرید

  از اتحاد خود تقاضای کمک کنید و یا درخواست کنید به اتحاد بازیکن مهاجم نامه ارسال کنند؛ شاید آنها قادر به کمک شما باشند.


آیا ترجمه خوب و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ سوال شما رضایت بخش بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ ساده و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر