پاسخ‌های ترا اسپید

با سوال شما آغاز می‌کنیم

جستجو از طریق پاسخدهی به سوالات

برای یافتن پاسخ، ابتدا یک شاخه اصلی را انتخاب کنید و سپس زیر شاخه مورد نظر را انتخاب کنید تا پاسخ سوال شما در زیر آن نمایش داده شود. اگر شما نتوانستید پاسخ سوالتان را پیدا کنید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوال من...

وارد جزئیات می‌شویم:

جستجو از طریق نقشه سایت

مانند سایر سات‌های مورد علاقه خود دوست دارید که از طریق نقشه سایت جستجو کنید؟ مشکلی نیست. می‌توانید از نقشه سایت "پاسخ‌های ترا اسپید" برای یافتن پاسخ سوال خود استفاده کنید.

پیام ها و گزارش ها

  1. پیام های داخل بازی (IGM ها)
  1. گزارش ها

 

پیام های داخل بازی (IGM ها)

با کلیک بر روی منوی سمت چپ در بالای صفحه (در صورتی که نامۀ جدیدی داشته باشید به رنگ زرد خواهد بود) می توانید به صفحۀ پیام های خود بروید و از این مکان می توانید تمامی پیام های دریافتی خود را ببینید، پیامی به بازیکن دیگری ارسال کنید و یا پیام های موجود را آرشیو کنید (در صورتی که اکانت پلاس داشته باشید).
پیام داخل بازی (IGM ها) یک سیستم ارسال پیام می باشد که از طرف ترا اسپید در بازی قرار داده شده است تا قادر به تماس با بازیکنان دیگر در همان سرور باشید. کافیست نام اکانت بازیکن مورد نظر را در مقابل گیرنده وارد کنید و برای پیام خود موضوع و متن تعیین کنید (قوانین بازی را در نظر گرفته و از ارسال نامه های توهین آمیز و یا خلاف قوانین بازی خودداری کنید).  سپس کلید ارسال را کلیک کنید و پیام شما به بازیکن مورد نظر ارسال خواهد شد. اگر شما رئیس اتحاد باشید و یا این امکان از طرف رئیس اتحاد برای شما داده شده باشد قادر به ارسال پیام به تمامی اعضای اتحاد خود نیز می باشید، برای اینکار کافیست در مقابل گیرنده کلمۀ [ally] را تایپ کنید (دقیقاً مانند کلمۀ ذکیر شده و منظور نام اتحاد و یا برچسپ اتحاد نمی باشد).
اگر دارای اکانت پلاس باشید می توانید پیام ها را با تاریخ مرتب کنید.

کدهای بی بی (BB) در پیامهای داخل بازی

احتمالاً امکاناتی که در بالای صفحۀ نوشتن پیام موجود می باشد را دیده اید:


bbcode1.jpg

این کلید ها به شما اجازه می دهد تا از کدهای بی بی (BB) در پیام های داخل بازی خود استفاده کنید. برای مثال کلمه ای را درشت تر (بلد) و یا کج (ایتالیک) و یا با زیرخط بنویسید.

کار را با توضیح 3 کلید آخر شروع می کنیم:

اگر روی تصویر چوب کلیک کنید منویی برای شما باز خواهد شد که در آن منو می توانید یکی از تصویرهای چوب / خشت / گندم / آهن را انتخاب کنید تا به پیام شما افزوده شود.


bbcode2.jpg

اگر روی تصویر وایکینگ کلیک کنید منویی برای شما باز خواهد شد که از آن منو برای افزودن شکلک به پیام خود می توانید استفاده کنید.
bbcode3.jpg

اگر روی تصویر شمشیر کوچک کلیک کنید منویی برای شما باز خواهد شد که از آن منو می توانید تصویر یکی از نیروهای موجود در بازی ترا اسپید را انتخاب کنید تا تصویر مورد نظر به پیام شما افزوده شود.


bbcode4.jpg

علاوه بر افزودن تصویر به پیام شما می توانید متنی را در پیام خود درشت تر (بلد) کنید (برای انجام اینکار روی تصویر B کلیک کنید) و یا متنی را کج (ایتالیک) کنید (برای انجام اینکار روی تصویر I کلیک کنید) و یا زیر متنی را خط بکشید (برای انجام اینکار روی تصویر U کلیک کنید).

شما می توانید در پیام خود لینک نیز اضافه کنید؛ برای افزودن لینک اتحاد باید روی تصویری که در آن 3 آدمک وجود دارد کلید کنید؛ برای افزودن لینک پروفایل بازیکن باید روی تصویری که در آن یک آدمک وجود دارد کلیک کنید؛ برای افزودن لینک مختصات دهکده ای باید روی تصویری که در آن نقشۀ کوچکی می باشد کلیک کنید؛ برای افزودن لینک گزارش حمله باید روی تصویری که در آن گزارش کوچکی می باشد کلیک کنید.

اگر از این کلید ها استفاده کنید پیام شما مانند مثال زیر خواهد شد:


bbcode7.jpg

حال اگر بر روی تصویری که در سمت چپ می باشد کلیک کنید (در ویرایش فارسی در سمت چپ می باشد ولی در مثال بالا در سمت راست بوده و با فلش قرمز رنگی نمایش داده شده است) برای شما نمایش داده خواهد شد که در صورتی که پیام خود را ارسال کنید بازیکن دریافت کننده به چه شکلی پیام را خواهد دید:
bbcode6.jpg

امکان مرتب سازی گزارش ها (از امکانات پلاس)

یکی از امکانات جالب اکانت پلاس امکان مرتب سازی گزارش ها و پیام ها با تاریخ می باشد. همانطور که می دانید در نمایش عادی گزارش ها و یا پیام ها جدیدترین گزارش و یا پیام بالاتر از بقیه نمایش داده می شود:

sort_report.png

ولی بعضی وقت ها شاید دیدن قدیمی ترین گزارش و یا پیام مهم باشد. در صورتی که اکانت پلاس داشته باشید کافی است بر روی کلمۀ "فرستاده شده" در بالای لیست پیام های خود کلیک کنید تا ترتیب مرتب سازی گزارش ها و یا پیام ها تغییر یافته و قدیمی ترین گزارش و یا پیام بالاتر از بقیه برای شما نمایش داده شود:

sort_report2.png

در زمان کوتاهی سعی به ارسال تعداد زیادی پیام کرده اید

اگر شما در زمان کوتاهی سعی به ارسال تعداد زیادی پیام کنید ایراد زیر برای شما نمایش داده خواهد شد:


نیازی به نگرانی نمی باشد. کافیست مدت زمان گفته شده را منتظر بمانید تا دوباره قادر به ارسال پیام باشید.

گزارش ها

گزارش ها پیام هایی هستند که از طرف ترا اسپید برای شما ارسال می شوند تا از اتفاقات مهمی که در اکانت شما رخ می دهد با خبر باشید، برای مثال مورد حمله قرار گرفته اید و یا بازیکنی برای شما منابع ارسال کرده است. اگر گزارش جدیدی برای شما ارسال شده باشد در بالای صفحه تعداد گزارش های جدید برای شما نمایش داده خواهد شد.

گزارش کامل تنها زمانی برای شما ارسال خواهد شد که شما مدافع باشید و یا در حمله قادر به کشتن 25% نیروهای دشمن باشید. اگر به بازیکنی نیروی کمکی ارسال کنید و نیروهای کمکی شما در دهکدۀ بازیکن دیگر مورد حمله قرار گیرند برای شما تنها تعداد نیروهای کشته شدۀ شما نمایش داده خواهد شد.

اگر دارای اکانت پلاس باشید قادر به مرتب سازی گزارش ها با تاریخ آنها خواهید بود.

تصاویر (آیکون های) گزارش ها

حتما متوجه تصاویر کوچک کنار گزارش ها شده اید. این تصاویر برای اینکه براحتی قادر به تشخیص نوع گزارش باشید در بازی قرار داده شده اند. ولی معنی آنها چیست؟ و شما چگونه قادر به دیدن آنها می باشید؟

گزارش ها به 4 دسته تقسیم می شوند:

  • تجارت ها
  • نیروی کمکی
  • حمله ها
  • متفرقه

به این دلیل تصاویر گزارش ها نیز می تواند به 4 دسته تقسیم شود.

تجارت ها
mostly_lumber تاجر ها بیشتر چوب انتقال دادند.
mostly_clay تاجر ها بیشتر خشت انتقال دادند.
mostly_iron تاجر ها بیشتر آهن انتقال دادند.
mostly_crop تاجر ها بیشتر گندم انتقال دادند.

نیروی کمکی
reinforcement_arrived نیروهای کمکی رسیدند

حمله ها
won_attacker پیروزی در حمله بدون تلفات
won_attacker پیروزی در حمله با تلفات
lost_attacker شکست در حمله (هیچ نیروی شما برنگشت)
won_defender پیروزی در دفاع بدون تلفات
won_defender پیروزی در دفاع با تلفات
lost_defender شکست در دفاع (تمامی نیروهای شما کشته شدند)
lost_defender شکست در حمله بدون تلفات (هیچ نیرویی برای دفاع نداشتید)

متفرقه
miscellaneous متفرقه (مثال حملۀ ناتارها)
adventure گزارش ماجراجویی
animals_caught جنگی رخ نداد و حیوانات گرفته شدند.
won_scout_attacker توانستید از دشمن جاسوسی کنید
lost_scout_attacker قادر به جاسوسی از دشمن نبودید
won_scout_defender توانستید از جاسوسی دشمن جلوگیری کنید
lost_scout_defender قادر به جلوگیری از جاسوسی دشمن نبودید

اگر باز در تشخیص تصویر گزارش مشکل داشتید کافیست ماوس را بر روی تصویر مورد نظر ببرید تا توضیحات لازم برای شما نمایش داده شود:

ally_attack


این تصاویر به شما کمک خواهند کرد تا مرورکلی بر گزارش های موجود در اکانت خود داشته باشید.

علاوه بر آن این تصاویر به شما اجازۀ مرتب سازی گزارش ها را نیز خواهد داد. برای اینکار کافیست روی یکی از تصاویر کلیک کنید تا برای شما تنها گزارش هایی که از آن نوع می باشند نمایش داده شود (برای مثال به عکس بعدی توجه کنید). در ضمن از این امکان می توانید برای دیدن گزارش های قدیمی نیز استفاده کنید.

sort_alliance_reports


علاوه بر آن شما می توانید بر روی کلید شمارۀ 3 در تصویر بالا کلیک کنید. کلید شمارۀ 1 برای فیلتر کردن حمله ها می باشد (تنها گزارش های حمله ها برای شما نمایش داده خواهد شد) و کلید 2 برای فیلتر کردن گزارش هاش دفاع می باشد. اگر بر روی کلید 3 کلیک کنید گزارش های هم اتحادی که در آنها از کمتر از 100 نیرو استفاده شده است و تلفاتی نداشته نمایش داده نخواهد شد. اگر باز در تشخیص تصاویر مشکلی داشتید کافیست ماوس را بر روی تصویر مورد نظر ببرید تا برای شما توضیحات تصویر مورد نظر نمایش داده شود.

اشتراک گذاشتن لینک گزارش با تمامی بازیکنان موجود در همان سرور

شما می توانید گزارش های حملات خود را با تمامی بازیکنان همان سرور به اشتراک بگذارید.

به این دلیل گزارش حملات همانند لینک مقابل خواهد بود: s6.traspeed.com/berichte.html?id=1168740|6063be47

کدی که بعد از علامت | موجود است تنها برای گزارش های خودی دریافت خواهید کرد (یعنی در گزارش های هم اتحادی ها این کد موجود نخواهد بود). حال می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید گزارش کامل را به کسی ارسال کنید و یا خیر.

اگر شما کد موجود بعد از علامت | را حذف کرده و لینک را برای دیگران ارسال کنید (s6.traspeed.com/berichte.html?id=1168740) آنگاه تنها هم اتحادی ها و جانشین ها قادر به نمایش گزارش خواهند بود.

ولی اگر شما گزارش را بطور کامل ارسال کنید (s6.traspeed.com/berichte.html?id=1168740|6063be47) آنگاه تمامی بازیکنان موجود در همان سرور قادر به نمایش گزارش حملۀ مورد نظر خواهند بود.

امکان مرتب سازی گزارش ها (از امکانات پلاس)

یکی از امکانات جالب اکانت پلاس امکان مرتب سازی گزارش ها و پیام ها با تاریخ می باشد. همانطور که می دانید در نمایش عادی گزارش ها و یا پیام ها جدیدترین گزارش و یا پیام بالاتر از بقیه نمایش داده می شود:

sort_report

 

ولی بعضی وقت ها شاید دیدن قدیمی ترین گزارش و یا پیام مهم باشد. در صورتی که اکانت پلاس داشته باشید کافی است بر روی کلمۀ "فرستاده شده" در بالای لیست پیام های خود کلیک کنید تا ترتیب مرتب سازی گزارش ها و یا پیام ها تغییر یافته و قدیمی ترین گزارش و یا پیام بالاتر از بقیه برای شما نمایش داده شود:

sort_report


گزارش های اطراف (نزدیک دهکده های شما)

در ویرایش 4 ترا اسپید دستۀ جدیدی در گزارش ها قرار داده شده است - آنها گزارش های اطراف می باشند، و آنها کاملاً با گزارش های دیگر موجود در ترا اسپید متفاوت می باشند.

اولا گزارش های اطراف را شما همانند گزارش های دیگر دریافت نخواهید کرد. برای نمایش این گزارش ها ابتدا بر روی تصویر گزارش ها در بالای صفحه کلیک کنید و سپس در صفحه ای که باز می شود منوی آخر را که "اطراف" نام دارد را کلیک کنید. این گزارش ها اتفاقاتی را که در اطراف دهکده های شما رخ می دهد را برای شما نشان خواهد داد و مهم نیست که در انها شرکت داشته باشید و یا خیر. این گزارش ها شامل اطلاعات مهمی دربارۀ سرزمین های اطراف شما خواهد بود، برای مثال اگر آبادی نزدیک دهکدۀ شما غارت شده باشد و یا دهکدۀ جدیدی در نزدیکی شما ساخته شده باشد و یا جنگی در نزدیکی رخ داده باشد. حتی اگر بازیکنی نام دهکدۀ خود را تغییر دهد این مورد برای شما در این بخش گزارش داده خواهد شد. تاریخ و زمان این رویداد و بازیکنی که باعث این رویداد شده است نیز برای شما نمایش داده خواهد شد. برای مثال، اگر بازیکنی نام دهکدۀ خود را تغییر دهد در این صفحه برای شما نمایش داده خواهد شد که کدام بازیکن نام دهکدۀ خود را تغییر داده است و نام قدیمی و فعلی انتخاب شده چیست. ولی اگر آبادی و یا بازیکنی در نزدیکی دهکدۀ شما مورد حمله قرار گیرد این گزارش ها نام بازیکن مهاجم را برای شما نمایش نخواهد داد.

این گزارش های بصورت اتوماتیک تولید و انباشته خواهند شد و شما همیشه از اتفاقات نزدیک دهکدۀ خود با خبر خواهید بود؛ شما قادر به حذف این گزارش ها نمی باشید.


آیا ترجمه خوب و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ سوال شما رضایت بخش بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ ساده و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر