پاسخ‌های ترا اسپید

با سوال شما آغاز می‌کنیم

جستجو از طریق پاسخدهی به سوالات

برای یافتن پاسخ، ابتدا یک شاخه اصلی را انتخاب کنید و سپس زیر شاخه مورد نظر را انتخاب کنید تا پاسخ سوال شما در زیر آن نمایش داده شود. اگر شما نتوانستید پاسخ سوالتان را پیدا کنید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوال من...

وارد جزئیات می‌شویم:

جستجو از طریق نقشه سایت

مانند سایر سات‌های مورد علاقه خود دوست دارید که از طریق نقشه سایت جستجو کنید؟ مشکلی نیست. می‌توانید از نقشه سایت "پاسخ‌های ترا اسپید" برای یافتن پاسخ سوال خود استفاده کنید.

استفاده از آمار/گزارش ها/ پیام ها/پروفایل

beginner


در قسمت "آمار" شما می توانید دهکدۀ خود را (و یا کل اکانت خود را) با دهکده های بازیکنان دیگر مقایسه کنید. گزینه های مخصوصی در بالای صفحۀ "آمار" می باشد؛ با استفاده از این گزینه های شما می توانید دسته های مختلفی را برای نمایش انتخاب کنید؛ می توانید بزرگترین بازیکنان از نظر جمعیت را ببینید، اتحاد های را از روی بیشترین امتیاز پیدا کنید، بزرگترین دهکده ها را شناخته و قدرتمندترین قهرمانان را بشناسید. در صورتی که اکانت پلاس داشته باشید برای شما گزینه ای به نام پلاس نیز نمایش داده خواهد شد که با آن می توانید اطلاعات در مورد نحوۀ پیشرفت خود ببینید. در آخر گزینه ای به نام "عمومی" می باشد که در آن می توانید اطلاعات عمومی در مورد سرور را پیدا کنید. اگر شما گزینۀ بازیکن را انتخاب کنید همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید خود این گزینه نیز زیر-گزینه هایی دارد که قادر به نمایش آنها می باشید. این گزینه های مهاجم، مدافع و تاپ 10 نام دارند. این گزینه ها برای شما بهترین مهاجمان و بهترین مدافعان و رتبۀ شما را بین آنها نمایش خواهد داد. گزینۀ تاپ 10 10 بازیکن برتر سرور را در آن دسته ها (و چند دستۀ دیگر برای شما نمایش خواهد داد). در صورتی که بخواهید قدرت خود را به دیگران نشان دهید و یا بازیکنان برتر سرور را پیدا کنید می توانید از این بخش استفاده کنید.

beginner


هر دوی گزارش ها و پیام ها برای اکانت در حال توسعه بسیار مهم می باشد.

ارتباط با بازیکنان دیگر و دانستن اتفاقاتی که در اکانت شما می افتد برای ادارۀ اکانت بزرگ بسیار حیاتی می باشد.

گزارش ها

هر زمانی که اتفاق مهمی در اکانت شما رخ دهد برای شما گزارشی ارسال خواهد شد. معمولاً شما در این زمان ها گزارش دریافت خواهید کرد: در صورتی که تجارتی انجام دهید (دو گزارش برای شما ارسال خواهد شد؛ یکی زمانی که تاجرهای شما به دهکدۀ بازیکن دیگر برسند و دیگری هنگامی که تاجرهای بازیکن دیگر منابع وی را برای شما برسانند؛ اگر بین دهکده های خودی تجارت کنید آنگاه تنها یک گزارش برای شما ارسال خواهد شد تا از اتمام تجارت مطلع شوید)، وقتی کسی به شما حمله کند، به کسی حمله کنید، به کسی نیروی کمکی ارسال کنید و یا کسی برای شما نیروی کمکی ارسال کرده باشد، ماجراجویی را تمام کرده باشید و ...

همچنین امکان فیلتر کردن گزارش ها برای شما فراهم شده است. همانطور که مشاهده می کنید گزینه هایی در بالای صفحۀ گزارش ها برای شما قرار داده شده است. شما می توانید انتخاب کنید که چه نوع گزارش هایی برای شما نمایش داده شود؛ همه گزارش ها (که این گزینه هنگامی که وارد صفحۀ گزارش ها می شوید بطور پیش فرض برای شما باز می شود)، گزارش های مربوط به لشکریان (حمله ها و غارت ها)، گزارش های تجارت ها و یا گزارش های ماجراجویی ها (به نام متفرقه). همچنان شما می توانید گزارش های مهم را آرشیو کنید تا قادر به حذف بقیه باشید. ویرایش 4 ترا اسپید یک نوع گزارش دیگر نیز به نام "اطراف" دارد (آخرین گزینه). این گزارش ها اطلاعاتی در مورد اتفاقات مهمی که در اطراف دهکده های شما رخ می دهد را برای شما نمایش خواهد داد (برای مثال زمانی که آبادی در نزدیگی دهکدۀ شما غارت شود و یا در دهکده ای در نزدیگی شما جنگی رخ دهد).

می توانید گزارش حملات را با بازیکنان دیگر و یا دوستان خود به اشتراک بگذارید ولی به خاطر داشته باشید که برای انجام اینکار باید ابتدا اجازۀ بازیکن دیگر (بازیکنی که به وی حمله کرده اید و یا وی به شما حمله کرده است) را دریافت کنید.

پیام ها

برای ارتباط با بازیکنان دیگر در بازی شما به سیستم پیام های داخل بازی (IGM) نیاز خواهید داشت. با استفاده از این سیستم قادر به ارسال و دریافت پیام های بازیکنان دیگر می باشید. در قسمت پیام های اکانت می توانید صندوق پیام های خود را برای خواندن نامه های ارسال شده به شما باز کنید و یا برای نمایش نامه های ارسال شده به بخش ارسال شدۀ پیام ها بروید. گزینه ای به نام "نوشتن" نیز برای ارسال نامه وجود دارد که با انتخاب این گزینه قادر به ارسال نامه به بازیکنان دیگر خواهید بود.

کارکنان ترا اسپید نیز با استفاده از همین سیستم با شما مکاتبه خواهند کرد. در صورتی که مولتی هانتر برای شما نامه ارسال کند مربع تیک نامه به رنگ قرمز و در صورتی که پشتیبانی برای شما نامه ارسال کند آن مربع به رنگ سبز خواهد بود.

پروفایل

beginner

از پروفایل اکانت خود می توانید برای تغییر تنظیمات اکانت استفاده کنید، جانشینی برای خود افزوده و یا جانشینی بازیکن دیگر را لغو کنید و یا متنی در پروفایل خود قرار دهید تا بازیکنان دیگر قادر به خواندن آن باشند. توجه داشته باشید که تمامی متن های نوشته شده در پروفایل باید طبق قوانین بازی ترا اسپید باشد.

اولین گزینه در قسمت پروفایل گزینۀ "دیدکلی" می باشد، که با انتخاب آن می توانید پروفایل فعلی خود را (همانطور که به بازیکنان دیگر نمایش داده می شود) ببینید. در این صفحه اطلاعات دیگری نیز در مورد خود مانند سن، جنسیت و یا محل زندگی خود قرار دهید که می توانید انتخاب کنید که این اطلاعات برای همه نمایش داده شود و یا مخفی بماند. لیست تمامی دهکده های شما و آبادی های تسخیر شده از آنها نیز برای شما نمایش داده خواهد شد. همچنین عکس کوچکی از قهرمان شما نیز در پروفایل موجود است. تصویر قهرمان با تمامی اجناسی که به وی داده اید نمایش داده خواهد شد. با کلیک بر روی گزینۀ ویرایش پروفایل می توانید به صفحه ای که در آن قادر به ویرایش اطلاعات پروفایل خود می باشید بروید.

در صفحۀ ویرایش پروفایل شما می توانید تمامی اطلاعاتی را که می خواهید برای بقیۀ بازیکنان نمایش دهید را افزوده و یا ویرایش کنید، به همچنین در این صفحه قادر به ویرایش نام دهکده های خود نیز می باشید؛ هر زمانی قادر به تغییر نام دهکده های خود می باشید. اگر مدالی برنده شده باشید کلیدی به نام مدال ها در این صفحه برای شما نمایش داده خواهد شد که در صورت کلیک بر روی آن کد و نام تمامی مدال هایی که دریافت کرده اید نمایش داده خواهد شد. اگر کد مدالی را در پروفایل خود قرار دهید برای بازیکنان دیگر عکس آن مدال نمایش داده خواهد شد.

صفحۀ تنظیمات بسیار مهم می باشد مخصوصاً اگر شما دارای اکانت پلاس باشید. می توانید از این صفحه لینک های مستقیم برای اکانت خود اضافه کنید تا سرع تر بتوانید به آنها وارد شوید. در عین حال در این صفحه می توانید گزاش ها را فیلتر کنید و گزارش هایی را که نمی خواهید دریافت کنید را مشخص کنید. تعداد نامه ها و گزارش هایی که می خواهید در هر صفحه برای شما نمایش داده شود را مشخص کنید و آخرین گزینه برای شما امکان تغییر ساعت رسمی را می دهد.

می توان گفت گزینۀ "اکانت" که آخرین گزینۀ موجود در این صفحه می باشد مهمترین گزینه در این صفحه است. تنها صاحب اکانت قادر به وارد شدن به این صفحه می باشد؛ این یعنی جانشین ها قادر به باز کردن این صفحه نیستند. از این صفحه می توانید برای تغییر رمز اکانت و یا آدرس ایمیل اکانت خود استفاده کنید. آدرس ایمیل اکانت بسیار مهم می باشد زیرا در صورتی که به آن دسترسی نداشته باشید قادر به انتقال طلای باقی ماندۀ اکانت خود و یا دریافت رمز جدید در صورت فراموش کردن رمز فعلی نمی باشید. اگر آدرس ایمیل اکانت را تغییر دهید برای شما 2 نامه ارسال خواهد شد: یکی به آدرس ایمیلی که الان بر روی اکانت می باشد و دیگری به آدرس ایمیلی جدید که در آنها اطلاعاتی در مورد تغییر آدرس ایمیل اکانت می باشد.

در عین حال از این صفحه می توانید برای افزودن جانشین و یا لغو جانشینی بازیکن دیگر استفاده کنید و یا امکاناتی را که می خواهید به جانشین خود دهید را مشخص کنید. در انتخاب امکانات جانشین دقت کنید زیرا اگر همۀ گزینه ها را انتخاب کنید جانشین تقریباً تمامی کارهایی که شما قادر به انجام آنها می باشید را می تواند انجام دهد. شما می توانید 2 جانشین داشته باشید و در عین حال جانشین حداکثر 2 ازیکن دیگر باشید. برای افزودن جانشین در قسمت جانشین ها نام اکانت بازیکن را نوشته و کلید ذخیرۀ موجود در پایین صفحه را انتخاب کنید. اگر همۀ کارها را به درستی انجام داده باشید نام بازیکن مورد نظر با علامت × قرمز رنگی برای شما نمایش داده خواهد شد. برای لغو جانشینی بازیکنی کافیست روی × قرمز رنگ کنار نام بازیکن کلیک کنید. به یاد داشته باشید که شما می توانید برای خود جانشین انتخاب کنید ولی قادر به جانشین کردن خود برای بازیکن دیگر نمی باشید و اینکار را تنها صاحب اکانت می تواند انجام دهد (شما را جانشین اکانت خود کند.).

قسمت بعدی در این گزینۀ برای شما امکان حذف اکانت را می دهد؛ بعد از فعال کردن حذف اکانت برای شما 72 ساعت (3 روز) زمان معکوس نمایش داده خواهد شد و بعد از اتمام این 72 ساعت اکانت شما حذف خواهد شد. حذف اکانت را می توانید در طول این 72 ساعت لغو کنید.

در صورتی که قسمت آخر در این گزینه را انتخاب کنید برای شما اخبار و اطلاعیه های مهم ترا اسپید ارسال خواهد شد. خوب است اطلاعات جدید را بدانید و برای همین بهتر است این گزینه را همیشه فعال نگه دارید.


آیا ترجمه خوب و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ سوال شما رضایت بخش بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ ساده و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر