پاسخ‌های ترا اسپید

با سوال شما آغاز می‌کنیم

جستجو از طریق پاسخدهی به سوالات

برای یافتن پاسخ، ابتدا یک شاخه اصلی را انتخاب کنید و سپس زیر شاخه مورد نظر را انتخاب کنید تا پاسخ سوال شما در زیر آن نمایش داده شود. اگر شما نتوانستید پاسخ سوالتان را پیدا کنید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوال من...

وارد جزئیات می‌شویم:

جستجو از طریق نقشه سایت

مانند سایر سات‌های مورد علاقه خود دوست دارید که از طریق نقشه سایت جستجو کنید؟ مشکلی نیست. می‌توانید از نقشه سایت "پاسخ‌های ترا اسپید" برای یافتن پاسخ سوال خود استفاده کنید.

ساختمان - عمومی

در ابتدا باید بیشتر به منابع دقت کنید. دید کلی دهکده را انتخاب کرده و سپس روی یکی از 18 مزرعه و یا معدن موجود کلیک کنید (چوب، خشت، آهن و گندم) و در آخر گزینه "ارتقاء به سطح 1" را کلیک کنید.

در طی بازی شما قادر به ساختن ساختمن های پیشرفتۀ دیگری نیز خواهید بود. وقتی روی یکی از محل های مخصوص ساخت در مرکز دهکده کلیک کنید لیست آنها برای شما نمایش داده خواهد شد.

دید کلی دهکده

منابع اساس دهکدۀ شما می باشد؛ شما برای همۀ کارها در بازی نیاز به منابع خواهید داشت. در ترا اسپید 4 منبع چوب، خشت، آهن و گندم وجود دارد.

در دید کلی دهکده، شما قادر به دیدن مزارع و معادن خود می باشید. هر دهکده دارای 18 مزرعه و معدن می باشد. اولین دهکده همیشه دارای 4 معدن آهن و 4 معدن خشت و 4 هیزم شکن و 6 گندمزار است ولی در اطراف می توانید دهکده هایی با تعداد مزارع و معادن متفاوت پیدا کنید.

در ابتدا مزارع و معادن ارتقاء نیافته اند (سطح 0 از سطح 10 است - برای دهکدۀ معمولی). تولیدی معدن و یا مزرعۀ سطح 0 برابر 2 واحد در هر ساعت می باشد. وقتی به اندازۀ کافی منابع در انبار داشته باشید قادر به ارتقاء مزارع و معادن با کلیک بر روی آنها خواهید بود. پیامی مانند پیام زیر نمایش داده خواهد شد:

هزینه ارتقاء به سطح 1:

درست زیر این جمله لینکی برای ارتقاء موجود خواهد بود.

می توانید ارتقاء را با کلیک بر روی عکس (Cancel) لغو کنید ولی مقداری از منابع را از دست خواهید داد (تمامی منابع ساخت برگشت داده نخواهد شد).

مرکز دهکده

در مرکز دهکده تعدادی محل برای ساخت ساختمان خواهید دید. از هر کدام تنها برای ساخت یک ساختمان می توانید استفاده کنید. قادر به ساخت ساختمان ها در هر یک از این محل ها می باشید و محل خاصی برای ساختمان مخصوصی به جز اردوگاه و دیوار نمی باشد.

به جز مخفیگاه، انبار و انبار غذا هر ساختمان دیگر را تنها یکبار قادر به ساخت در هر دهکده می باشید. از این 3 ساختمان نیز تنها در صورتی که یکی را به سطح آخر رساندید قادر به ساخت تعداد بیشتر خواهید بود.

هر ساختمان استفادۀ خاص خود را دارد (تجاری، سیاسی و یا جنگی). در ضمن برای ساخت برخی باید ابتدا پیش نیازهای آن را ساخته باشید. پیش نیازهای هر ساختمان در صفحۀ آن ساختمان و یا در نمایش درختی ساختمان ها توضیح داده شده است.

هنگام لغو ساخت و یا ارتقاء ساختمان دقت کنید که تمامی منابع برگشت داده نمی شود.

نمایش درختی ساختمان ها

دیاگرام کامل ساختمان ها و پیش نیازهای لازم برای ساخت در زیر نمایش داده شده است. برای نمایش کامل کافی است روی عکس کلیک کنید. در ترا اسپید 3 پیش نیازهای بازار انبار سطح 1 و انبار غذای سطح 1 می باشد.

Buildingtreeساختمان ها

ساختمان ها و مزارع و معادن از مهمترین ارکان این بازی می باشد. آنها قابلیت ساخت لشکر و نگهداری منابع و متحد کردن اتحاد ها را برای شما خواهند داد.

مزارع و معادن
شما قادر به نمایش مزارع و معادن خود با کلیک بر روی سمت راست ترین دایره در بالای صفحه می باشید. اگر دقت کنید در همان صفحه مقدار تولیدی شما در هر ساعت و لشکریان موجود در دهکده نیز نمایش داده می شود (در ابتدای بازی به احتمال زیاد هیچ نمایش داده خواهد شد) و 4 نوع مزرعه و معدن:

نوع منبع
تصویر یادداشت
چوب lumber.gif لشکریان تهمتن ها برای تربیت نیاز به چوب زیادی دارند و اقامتگاه آنها نیز به همان طریق برای ساخت و ارتقاء نیز به چوب زیادی نیاز دارد.
خشت clay.gif خشت مهمترین منبع برای نژاد گولیان ها می باشد. سربازان آنها و ساختمان های آنها نیاز بیشتری به خشت دارند.
آهن iron.gif رومیانی ها برای ساخت زره ها و اسلحه های سربازن خود نیاز زیادی به آهن دارند.
گندم crop.gif

ساخت و یا ارتقاء ساختمان و یا تربیت سربازان نیاز کمی به گندم دارند ولی بدلیل اینکه غذای سربازان و جمعیت دهکده با استفاده از گندم تهیه می شود با هر ساخت و یا ارتقاء و یا تربیت سرباز تولید آن نیز کاهش خواهد یافت و به این دلیل نیز نیاز زیادی به این منبع خواهید داشت. در ابتدابر خلاف مزارع و معادن دیگر شما دارای 6 گندم زار خواهید بود ولی باز این نیز برای شما کافی نخواهد بود.

برای ارتقاء مزرعه و یا معدنی، روی تصویر آن کلیک کرده و سپس گزینۀ "ارتقاء به سطح X" را کلیک کنید. اگر این لینک فعال نباشد دلیل آن برای شما نمایش داده خواهد شد (برای مثال کمبود منابع).

سعی کنید تولیدات منابع را به یک میزان نگه دارید (به جز گندم که اگر تولید آن 50% بقیه باشد کافیست). برای مثال:
چوب: 100 در هر ساعت
خشت: 100 در هر ساعت
آهن: 100 در هر ساعت
گندم: 50 در هر ساعت
البته باید آنها را طبق نیاز خود ارتقاء دهید و این تنها یک راهنمایی می باشد.

ساختمان ها

به جز تولید منابع تمامی کارهای دیگر را از طریق ساختمان ها در ترا اسپید انجام خواهید داد (تولید منابع از طریق مزارع و معادن خواهد بود). برای ساخت ساختمان جدید باید در مرکز دهکده روی یکی از محل های مخصوص ساخت ساختمان کلیک کنید (دایره دوم از سمت راست در بالای صفحۀ بازی). بعد از کلیک بر روی محل ساخت لیستی از ساختمان های قابل ساخت برای شما نمایش داده خواهد شد و شما از بین آنها می توانید ساختمانی را که مایل به احداث می باشید را انتخاب کنید. برای ساخت برخی از ساختمان ها شما نیاز خواهید داشت ساختمان های دیگری را به عنوان پیش نیاز برای آنها بسازید تا قابل ساخت باشند. می توانید سایت کمکی help.traspeed.com  را در این مورد مطالعه کنید و یا به نمایش درختی ساختمان نگاه کنید. مهمترین ساختمان ها در زیر لیست شده اند.

ذخیره منابع - انبار غذا  و انبار

انبار و انبار غذا برای ذخیرۀ منابع می باشند تا بعداً قادر به استفاده از آنها باشید. انبار برای ذخیره چوب، خشت و آهن می باشد در حالی که انبار غذا تنها قادر به ذخیرۀ گندم می باشد. بعد از مدتی بدون ساخت و ارتقاء انبار و انبار غذا قادر به ساخت ساختمان هایی که نیاز به منابع زیاد دارند نخواهید بود و همچنین آنها پیش نیازهای ساخت برای ساختمان های دیگر مانند بازار نیز می باشند

ساختمان اصلی
مهمترین ساختمان در ترا اسپید ساختمان اصلی می باشد (MB). تقریباً پیش نیاز تمامی ساختمان ها در ترا اسپید ساختمان اصلی سطح X می باشد و همچنین ارتقاء ساختمان اصلی سرعت ساخت و ارتقاء ساختمان های دیگر را نیز بیشتر می کند. اگر ساختمان اصلی خود را به سطح 10 برسانید انکان تخریب ساختمان های دیگر نیز برای شما فعال خواهد شد.

ساختمان های نظامی - زره سازی، اسلحه سازی، سربازخانه، اصطبل، کارگاه، عمارت قهرمان، میدان تمرین، دیوار شهر، پرچین و دیوار گلی
برای تربیت و یا ارتقاء و دستور به لشکریان به ساختمان های نظامی نیاز خواهید داشت. مهمترین آنها اردوگاه و سربازخانه است. برای اطلاعات بیشتر به صفحۀ اصلی ساختمان های نظامی بروید.
در زیر ساختمان های مهم نظامی دیگر نیز لیست شده اند.

  • دیوار ها: دیوار شهر، پرچین و دیوار گلی از دهکدۀ شما در مقابل مهاجمین دفاع می کند. 3، 2.5 یا 2 درصد برای هر سطح (بستگی به نوع نژاد اکانت و دیوار دارد).
  • ارتقاء نیرو: زره سازی و اسلحه سازی نیروی دفاعی و هجومی لشکریان شما را افزایش می دهد.
  • تحقیقی: در دارالفنون شما قادر به تحقیق نیروی جدید می باشید تا قادر به ساخت آنها باشید (اگر ساختمان های مورد نیاز را داشته باشید).
  • تربیت و ساخت لشکر: در سربازخانه، اصطبل و کارگاه شما قادر به ساخت لشکر برای حمله و یا دفاع از دهکدۀ خود می باشید.
  • قهرمان و آبادی ها (تنها در ویرایش ترا اسپید 3): همانطور که در نقشه می بینید، سرزمین هایی موجود می باشد که در آنها حیوانات زندگی می کنند. شما قادر به تسخیر این آبادی ها با قهرمان برای افزایش تولیدی منابع خود می باشید. قهرمان را می توانید در عمارت قهرمان تربیت کنید.
  • سرعت: وقتی به دهکده ای در فاصلۀ دور حمله می کنید شما متوجه خواهید شد که سرعت کم برخی از نیروها باعث ایجاد مشکل برای شما می شود. وقتی میدان تمرین بسازید سرعت سربازان شما وقتی به دهکده ای با فاصلۀ بیش از 30 خانه حمله می کنند بیشتر خواهد شد.

صنایع پیشرفته - چوب بری، آجرپزی، ذوب آهن، آسیاب و نانوایی
صنایع پیشرفته به ساختمان هایی گفته می شود که تولیدی منابع شما را افزایش می دهند. هر منبع ساختمان خود را برای اینکار دارد و گندم دو ساختمان برای افزایش تولید دارد.

  • چوب: چوب بری باعث افزایش تولیدی چوب شما خواهد شد و برای هر سطح آن تولیدی شما 5% افزایش خواهد یافت و می توانید حداکثر تا 25% تولیدی چوب خود را با استفاده از این ساختمان افزایش دهید. برای ساخت آن حداقل به یک هیزم شکن سطح 10 دارید.
  • خشت: آجرپزی باعث افزایش تولیدی خشت شما خواهد شد و برای هر سطح آن تولیدی شما 5% افزایش خواهد یافت و می توانید حداکثر تا 25% تولیدی خشت خود را با استفاده از این ساختمان افزایش دهید. برای ساخت آن حداقل به یک آجرسازی سطح 10 دارید.
  • آهن: ذوب آهن باعث افزایش تولیدی آهن شما خواهد شد و برای هر سطح آن تولیدی شما 5% افزایش خواهد یافت و می توانید حداکثر تا 25% تولیدی آهن خود را با استفاده از این ساختمان افزایش دهید. برای ساخت آن حداقل به یک معدن آهن سطح 10 دارید.
  • گندم: با دارا بودن آسیاب تولیدی گندم خود را می توانید تا 25% افزایش دهید ولی برای ساخت آن نیاز به گندم زار سطح 5 خواهید داشت. بعد از رساندن آسیاب به سطح 5 و یک گندم زار به سطح 10 قادر به ساخت نانوایی که آن نیز قادر به افزایش 25% تولیدی گندم می باشد خواهید بود.

توسعه - قصر و اقامتگاه
با بزرگتر شدن دهکدۀ اول شما رفته رفته نیاز به تسخیر دهکدۀ جدید پیدا خواهید کرد. اینکار را می توانید با تربیت مهاجر انجام دهید. مهاجر تنها زمانی که خانۀ خالی برای دهکدۀ جدید موجود باشد قابل تربیت می باشد که این خانه ها در فقط برای یکبار در سطوح 10، 15 و 20 قصر و یا در سطوح 10 و 20 اقامتگاه آزاد می شوند.

تجارت - بازار و تجارتخانه
کنترل تعادل میان منابع کاری امکان ناپذیر می باشد، برای رفع این مشکل شما قادر به تجارت با بازیکنان دیگر در بازار خواهید بود. بعد از مدتی که شما به تجارت های بزرگی نیاز خواهید داشت باید برای خود تجارتخانه بسازید تا قادر به انجام اینکار باشید.

آیدی (کد) ساختمان ها

آیدی های ساختمان (gid)
gid ساختمان   gid ساختمان   gid ساختمان
1 چوب بری   15 ساختمان اصلی   29 سربازخانۀ بزرگ
2 آجر سازی   16 اردوگاه   30 اصطبل بزرگ
3 معدن آهن   17 بازار   31 دیوار شهر
4 گندم زار   18 سفارت   32 دیوار گلی
5 چوب بری   19 سربازخانه   33 پرچین
6 آجرپزی   20 اصطبل   34 سنگ تراشی
7 ذوب آهن   21 کارگاه   35 قهوه خانه
8 آسیاب   22 دارالفنون   36 تله ساز
9 نانوایی   23 مخفیگاه   37 عمارت قهرمان
10 انبار   24 تالار شهر   38 انبار بزرگ
11 انبار غذا   25 اقامتگاه   39 انبار غذای بزرگ
12
----   26 قصر   40 شگفتی جهان
13 آهنگری   27 خزانه   41 آبشخور اسب
14 میدان تمرین   28 تجارتخانه   42  

آیا ترجمه خوب و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ سوال شما رضایت بخش بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ ساده و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر