پاسخ‌های ترا اسپید

با سوال شما آغاز می‌کنیم

جستجو از طریق پاسخدهی به سوالات

برای یافتن پاسخ، ابتدا یک شاخه اصلی را انتخاب کنید و سپس زیر شاخه مورد نظر را انتخاب کنید تا پاسخ سوال شما در زیر آن نمایش داده شود. اگر شما نتوانستید پاسخ سوالتان را پیدا کنید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوال من...

وارد جزئیات می‌شویم:

جستجو از طریق نقشه سایت

مانند سایر سات‌های مورد علاقه خود دوست دارید که از طریق نقشه سایت جستجو کنید؟ مشکلی نیست. می‌توانید از نقشه سایت "پاسخ‌های ترا اسپید" برای یافتن پاسخ سوال خود استفاده کنید.

ساختمان - منابع - عمومی

منابع

معادن و مزارع
شما قادر به نمایش مزارع و معادن خود با کلیک بر روی سمت راست ترین دایره در بالای صفحه می باشید. اگر دقت کنید در همان صفحه مقدار تولیدی شما در هر ساعت و لشکریان موجود در دهکده نیز نمایش داده می شود (در ابتدای بازی به احتمال زیاد هیچ نمایش داده خواهد شد) و 4 نوع مزرعه و معدن:

نوع منبع تصویر توضیحات
چوب g1b.gif لشکریان تهمتن ها برای تربیت نیاز به چوب زیادی دارند و اقامتگاه آنها نیز به همان طریق برای ساخت و ارتقاء نیز به چوب زیادی نیاز دارد.
خشت g2b.gif خشت مهمترین منبع برای نژاد گولیان ها می باشد. سربازان آنها و ساختمان های آنها نیاز بیشتری به خشت دارند.
آهن g3b.gif رومیانی ها برای ساخت زره ها و اسلحه های سربازن خود نیاز زیادی به آهن دارند.
گندم g4b.gif

ساخت و یا ارتقاء ساختمان و یا تربیت سربازان نیاز کمی به گندم دارند ولی بدلیل اینکه غذای سربازان و جمعیت دهکده با استفاده از گندم تهیه می شود با هر ساخت و یا ارتقاء و یا تربیت سرباز تولید آن نیز کاهش خواهد یافت و به این دلیل نیز نیاز زیادی به این منبع خواهید داشت. در ابتدابر خلاف مزارع و معادن دیگر شما دارای 6 گندم زار خواهید بود ولی باز این نیز برای شما کافی نخواهد بود.


برای ارتقاء مزرعه و یا معدنی، روی تصویر آن کلیک کرده و سپس گزینۀ "ارتقاء به سطح X" را کلیک کنید. اگر این لینک فعال نباشد دلیل آن برای شما نمایش داده خواهد شد (برای مثال کمبود منابع).

سعی کنید تولیدات منابع را به یک میزان نگه دارید (به جز گندم که اگر تولید آن 50% بقیه باشد کافیست). برای مثال:
چوب: 100 در هر ساعت
خشت: 100 در هر ساعت
آهن: 100 در هر ساعت
گندم: 50 در هر ساعت
البته باید آنها را طبق نیاز خود ارتقاء دهید و این تنها یک راهنمایی می باشد.

ذخیره منابع - انبار غذا  و انبار
انبار و انبار غذا برای ذخیرۀ منابع می باشند تا بعداً قادر به استفاده از آنها باشید. انبار برای ذخیره چوب، خشت و آهن می باشد در حالی که انبار غذا تنها قادر به ذخیرۀ گندم می باشد. بعد از مدتی بدون ساخت و ارتقاء انبار و انبار غذا قادر به ساخت ساختمان هایی که نیاز به منابع زیاد دارند نخواهید بود و همچنین آنها پیش نیازهای ساخت برای ساختمان های دیگر مانند بازار نیز می باشند.  در اواخر بازی ساختمان های انبار بزرگ و انبار غذای بزرگ نیز قابل ساخت خواهد بود.صنایع پیشرفته - چوب بری، آجرپزی، ذوب آهن، آسیاب و نانوایی
صنایع پیشرفته به ساختمان هایی گفته می شود که تولیدی منابع شما را افزایش می دهند. هر منبع ساختمان خود را برای اینکار دارد و گندم دو ساختمان برای افزایش تولید دارد.

  • چوب: چوب بری باعث افزایش تولیدی چوب شما خواهد شد و برای هر سطح آن تولیدی شما 5% افزایش خواهد یافت و می توانید حداکثر تا 25% تولیدی چوب خود را با استفاده از این ساختمان افزایش دهید. برای ساخت آن حداقل به یک هیزم شکن سطح 10 دارید.
  • خشت: آجرپزی باعث افزایش تولیدی خشت شما خواهد شد و برای هر سطح آن تولیدی شما 5% افزایش خواهد یافت و می توانید حداکثر تا 25% تولیدی خشت خود را با استفاده از این ساختمان افزایش دهید. برای ساخت آن حداقل به یک آجرسازی سطح 10 دارید.
  • آهن: ذوب آهن باعث افزایش تولیدی آهن شما خواهد شد و برای هر سطح آن تولیدی شما 5% افزایش خواهد یافت و می توانید حداکثر تا 25% تولیدی آهن خود را با استفاده از این ساختمان افزایش دهید. برای ساخت آن حداقل به یک معدن آهن سطح 10 دارید.
  • گندم: با دارا بودن آسیاب تولیدی گندم خود را می توانید تا 25% افزایش دهید ولی برای ساخت آن نیاز به گندم زار سطح 5 خواهید داشت. بعد از رساندن آسیاب به سطح 5 و یک گندم زار به سطح 10 قادر به ساخت نانوایی که آن نیز قادر به افزایش 25% تولیدی گندم می باشد خواهید بود.

ذخیره منابع پیشرفته - انبار بزرگ و انبار غذای بزرگ
با گذشت زمان در بازی شما نیاز به انبار و انبار غذای بزرگتری خواهید بود که قادر به ساخت آنها با بدست آوردن کتیبۀ مخصوص ساخت آنها می باشید. به همان شکل این ساختمان ها در دهکدۀ شگفتی جهان نیز بدون نیاز به کتیبه قابل ساخت می باشند.


آیا ترجمه خوب و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ سوال شما رضایت بخش بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ ساده و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر